Home page > Aktuality > Výsledek dražby pistole CZ 75 Republika: 650 000 Kč na podporu vojáků, policistů a hasičů

Výsledek dražby pistole CZ 75 Republika: 650 000 Kč na podporu vojáků, policistů a hasičů

Velkorysá aukce Galerie Kodl, v rámci níž byla v neděli 26. května na pražském Žofíně vydražena exkluzivní pistole, předčila veškerá naše očekávání. Výtěžek z dražby, výrazně převyšující půl milionu korun, bude rozdělen mezi Vojenský fond solidarity a Nadaci policistů a hasičů.

Vyvolávací cena pistole CZ 75 Republika, kterou vyrobila Česká zbrojovka ke stému výročí vzniku samostatného československého státu, byla stanovena na 400 000 Kč. Dražená pistole byla vyrobena jako první ze stokusové limitované edice, a tento fakt proto ještě zvyšoval její hodnotu.

Aukční den Galerie Kodl byl zahájen v pravé poledne dobročinnou dražbou deseti uměleckých děl. Její celkový výnos ve výši 950 tisíc korun bude přesměrován na konto Centra Paraple, které poskytuje širokou pomoc a podporu našim paraplegikům.

Vlastní dražbu pistole ve prospěch vojáků, policistů a hasičů osobně sledovala také předsedkyně výboru Vojenského fondu solidarity brigádní generálka Lenka Šmerdová. Ve finále získal na svou další charitativní činnost Vojenský fond solidarity a Nadace policistů a hasičů každý 325 000 Kč – nejvyšší závěrečná nabídka se totiž zastavila na úctyhodné částce 650 000 Kč. Průběh aukce můžete shlédnout na následujícím odkazu:

https://tv.idnes.cz/domaci/drazba-galerie-kodl-pistole-cz-prodej-650-tisic.V190526_143325_idnestv_rejs

Za velkorysé gesto solidarity s těmi, kteří za nás slouží, na závěr akce osobně poděkovala brigádní generálka Lenka Šmerdová Ing. Lubomíru Kovaříkovi, MBA, prezidentovi holdingu Česká zbrojovka Group SE, která pistoli do aukce darovala a PhDr. Martinu Kodlovi, majiteli Galerie Kodl, jež dražbu ve prospěch charitativních organizací zorganizovala. Poděkování samozřejmě patří i novému majiteli exkluzivní pistole, jenž svým finálním příhozem tak štědře podpořil organizace pracující ve prospěch vojáků, policistů a hasičů ocitnuvších se v těžké životní situaci.

Prokázaného osobního nasazení i času a výsledného finančního daru si nesmírně vážíme. Díky vám můžeme pomáhat.

Fotogalerie

Nahoru