Home page > Aktuality > Vojenský fond solidarity realizoval další pomoc vojákům a jejich rodinám

Vojenský fond solidarity realizoval další pomoc vojákům a jejich rodinám

Hned se začátkem nového roku 2021 jsme se intenzivně zapojili do pomoci těm, kteří naši podporu nejvíce potřebují - vojákům a jejich rodinám, do jejichž životů zasáhla nečekaně tragická událost.

V průběhu ledna jsme zajistili finanční podporu v celkové částce 175 000 Kč. Komu tyto peníze pomohly?

  • pozůstalé rodině příslušníka 74. mechanizovaného praporu Bučovice, který zemřel po krátké těžké nemoci a zanechal po sobě tři děti
  • rodině příslušníka Generálního štábu AČR, válečného veterána, který se potýká s dlouhodobou vážnou nemocí
  • pozůstalé rodině příslušníka 71. mechanizovaného praporu Hranice, válečného veterána a otce dvou dětí, který zcela náhle zemřel
  • nezaopatřeným dětem vojáků, kteří zahynuli při výkonu služby

Přestože víme, že žádné peníze nevrátí zdraví ani život, upřímně věříme tomu, že jsme alespoň částečně pomohli našim klientům v nejtěžším období jejich života. Díky vzájemné solidaritě a všem přispěvatelům z řad vojáků, zaměstnanců Ministerstva obrany, civilní veřejnosti i díky desítkám sponzorů se nám daří realizovat náš cíl ve stále větším rozsahu.

Plně respektujeme soukromí našich klientů, a proto při zveřejňování jejich příběhů uvádíme pouze domovský útvar, popř. iniciály. Bližší informace podáváme výhradně se souhlasem klienta a v případech, kdy již byl jejich příběh zveřejněn v ostatních sdělovacích prostředcích.

Děkujeme vám všem, kteří podporujete Vojenský fond solidarity. Díky vám můžeme pomáhat

Nahoru