Home page > Aktuality > „Počasí pravé ženijní, furt déšť, ale nevadil a užil jsem si to!“

„Počasí pravé ženijní, furt déšť, ale nevadil a užil jsem si to!“

Ve středu 22. října nás navštívili zástupci 15. ženijního pluku Bechyně v čele s velitelem plukovníkem gšt. Jiřím Tršem, kteří se zapojili do celorepublikové akce Běh pro válečné veterány. Brigádní generálce Lence Šmerdové předali symbolický šek na finanční dar, který podpoří konto Vojenského fondu solidarity.

„Chtěli jsme zachovat původní myšlenku štafetového běhu, a proto jsme běhali ve dvou fázích. Za posádku Bechyně se zúčastnilo 61 běžců, kteří si štafetu předávali vždy po 3 kilometrech. Druhá fáze běhu pokračovala již individuálně. Do ní se zapojilo i 77 vojáků 153. ženijního praporu Olomouc, a to včetně příslušníků aktivní zálohy,“ uvedl vrchní praporčík velení 15. ženijního pluku Bechyně nadpraporčík Robert Sochor. V rámci Běhu pro válečné veterány naši ženisté zdolali celkem 2 765 kilometrů a pro Vojenský fond solidarity získali krásnou částku 14 150 Kč.

Při příležitosti osobního setkání rovněž předala generálka Šmerdová odznak praporčíku Pavlu Musálkovi, který je dlouhodobým přispěvatelem do Vojenského fondu solidarity. 

Děkujeme za vaši podporu, které si nesmírně vážíme. Díky vám můžeme pomáhat!

Fotogalerie

Nahoru