Úvodní stránka > Aktuality > Heart Warrior věnoval Vojenskému fondu solidarity výtěžek z prodeje kalendáře

Heart Warrior věnoval Vojenskému fondu solidarity výtěžek z prodeje kalendáře

12.1.2018 • Předsedkyně výboru Vojenského fondu solidarity brigádní generálka Lenka Šmerdová převzala v pátek 12. ledna výtěžek z prodeje kalendáře Heart Warrior.

Brigádní generálka Lenka Šmerdová (vpravo) a Tereza Knihová.
Brigádní generálka Lenka Šmerdová (vpravo) a Tereza Knihová.

Symbolický šek na 30 tisíc korun jí předala fotografka a členka střelecké spolku Heart Warrior Tereza Knihová, která kalendář nafotila. Na snímcích kalendáře jsou členky spolku se zbraněmi. Jsou to ženy různých povolání, například zdravotní sestry, budoucí právnička, studentka psychologie nebo politička.

„Myšlenka vytvořit tento kalendář vznikla v červnu loňského roku. Již od počátku jsme věděli, že bude na téma ženy a zbraně a výtěžek půjde na nadační činnost některé z oblastí, která je aktivním střelcům blízká,“ řekla Tereza Knihová.

Generálka Šmerdová během setkání seznámila Terezu Knihovou s aktuální činností Vojenského fondu solidarity. Fond byl založen 9. března 2015 s cílem pomáhat vojákům a vojákyním sloužícím v Armádě České republiky, Vojenské policii, Vojenskému zpravodajství, Hradní stráži a Vojenské kanceláři prezidenta republiky ve spolupráci s Charitou České republiky. Finanční dary jsou směřovány k vojákům, jejich dětem nebo rodinám, které se ocitly v tíživé životní situaci.

„Před Vánoci fond věnoval finanční dar dvaceti dvěma nezaopatřeným dětem vojáků, kteří zahynuli při plnění služebních povinností, “ dodala brigádní generálka Lenka Šmerdová.

Finanční dary může kdokoli poslat na účet 44665522/0800 s variabilním symbolem 918.

Autor: podplukovník Mgr. Jindřich Plescher

Fotogalerie

Nahoru