Home page > Aktuality

Aktuality

Generál Opata ocenil Vojenskou zdravotní pojišťovnu

Publikováno: 11.5.2021 Autor: Tereza Stehlíková

Vojenská zdravotní pojišťovna patří mezi dlouhodobé a pravidelné podporovatele Vojenského fondu solidarity. Kromě toho s ním uzavřela memorandum o spolupráci při zlepšování kvality života vojáků, vojákyň a jejich rodinných příslušníků. V pondělí 10. května 2021 ji za tyto aktivity ve prospěch fondu ocenil náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Aleš Opata čestným odznakem AČR Za zásluhy III. stupně. Vyznamenání převzali generální ředitel Josef Diessl, ředitelka odboru zdravotnictví Markéta Benešová a MUDr. Ivana Vacková. Slavnostního aktu byla přítomna předsedkyně výboru VFS brigádní generálka Lenka Šmerdová.

Vojáci znovu poběží kolem republiky, chtějí pomoct veteránům a kolegům v nouzi

Publikováno: 6.5.2021 Autor: Tereza Stehlíková

Příslušníci 22. základny vrtulníkového letectva aktivně udržují památku válečných veteránů a není jim lhostejný ani osud vojenských kolegů a kamarádů, kteří se ocitli v těžké životní situaci. Propojit tradici s pomocí druhým se rozhodli v rámci naprosto výjimečného celorepublikového projektu, který zorganizovali ve prospěch Vojenského fondu solidarity (VFS) již poněkolikáté.

Chrudimští výsadkáři pokračují v podpoře Vojenského fondu solidarity

Publikováno: 5.5.2021 Autor: Tereza Stehlíková

Originální nápad, jak podpořit své kolegy v těžké životní situaci, představili v těchto dnech příslušníci 43. výsadkového pluku. Pro všechny své fanoušky připravili speciální merch (oblečení a upomínkové předměty), který si i sami navrhli. Část výtěžku z prodeje poputuje ve prospěch Vojenského fondu solidarity.

Vojenský fond solidarity vyhlašuje 4. ročník fotografické soutěže!

Publikováno: 3.5.2021 Autor: Tereza Stehlíková

Předsedkyně výboru Vojenského fondu solidarity brigádní generálka Lenka Šmerdová vyhlašuje pod záštitou náčelníka Generálního štábu AČR armádního generála Aleše Opaty 4. ročník fotografické soutěže na téma "Svět ženy v uniformě". Z došlých fotografií opět vybereme dvanáct nejlepších, ze kterých pak necháme vyrobit reprezentativní nástěnný kalendář na nadcházející rok 2022. Veškeré dobrovolné příspěvky získané v rámci distribuce kalendáře budou opět převedeny na účet našeho fondu, kde budou připraveny na okamžitou pomoc vojákům a jejich rodinám, které se ocitnou v těžké životní situaci.

Ghost Coffee finančně podpořil Vojenský fond solidarity

Publikováno: 28.4.2021 Autor: Tereza Stehlíková

Ve středu 28. dubna přivítala brigádní generálka Lenka Šmerdová v prostorách Generálního štábu AČR zástupkyni firmy paní Kateřinu Omaníkovou, která zde předsedkyni výboru VFS předala symbolický šek na částku 10 000 Kč.

Stránky

Nahoru